Bertík pomáhá

< Zpět na výběr kraje

Moravskoslezský kraj

Naším velkým přáním je, aby příprava dětí žijících v dětském domově na jejich budoucí život byla komplexní, nepostrádala cit a podporu a zároveň co nejefektivněji plnila svůj cíl. Přesně takovou koncepci jsme našli v projektu tréninkového bytu. Chtěli bychom ukázat mladým lidem, jak má skutečný život vypadat a nadále jim pomáhat v naplňování jejich snů.
Počet hlasů: 340
Budoucí dráhu dětí velkou měrou ovlivňuje škola a prostředí. Existují chytré a šikovné děti, které však v rodině nemají nikoho, kdo by jim pomohl, a proto ve škole často selhávají. Projekt dává těmto školákům šanci na lepší budoucnost – bezplatně jim pomáháme s přípravou do školy. S pandemií a distanční výukou se rozdíly ve vzdělání ještě více prohloubily a pomoc s vysvětlením učiva je právě teď pro mnoho dětí důležitější než kdy dřív. DÍKY!
Počet hlasů: 489
Cílem projektu je pomoci nadále plnit dětem z nepodnětného prostředí jejich sen stát se fotbalistou, umožnit jim pravidelnou smysluplnou týmovou aktivitu v duchu fair-play, podpořit tělesný i duševní vývoj kluků pod vedením zkušených koučů a pozitivních vzorů. Díky projektu mohou chlapci dovednostmi motivovat a inspirovat i další děti z komunity.
Počet hlasů: 158
Pomocí různých aktivit v klubu U-kryt chceme dětem z F-M pomoci se lépe zorientovat v sobě samých, motivovat je k odpovědnému životnímu stylu, zájmu o druhé a aktivnímu trávení volného času; snížit rizika nežádoucích jevů a zlepšit jejich startovní pozici do dospívání.
Počet hlasů: 4
Pracovat se vyplatí – stejnou pravdu by měly přijmout i děti. Aby ji přijaly, musíme snížit jejich handicapy z minulosti. Jde o volnočasové aktivity, které děti připraví na život ve společnosti. Kroužek finanční gramotnosti, prevence rizikového chování a logopedie. Další je podpora naší vysokoškolačky, vždyť čím vyšší vzdělání, tím lepší uplatnění na trhu práce.
Počet hlasů: 16

Informace o hlasování: Hlasovat můžete od 27.10. do 9. 11., a to v libovolném množství. Z jedné e-mailové adresy je však možné hlasovat pouze jednou za den. Odesláním hlasu a zadáním e-mailu potvrzujete, že jste se seznámili s dokumentem Kontakty - Ochrana osobních údajů (nadacnifondalbert.cz)