Bertík pomáhá

< Zpět na výběr kraje

Ústecký kraj

Pomůžeme čtyřiceti dětem v náhradní rodinné péči, které neměly tolik štěstí, aby mohly vyrůstat se svými biologickými rodiči. Podpoříme je v rozvoji jejich zájmů a talentů, pomůžeme jim se školou a poskytneme jim odbornou terapeutickou pomoc. Věříme, že každé dítě má dostat šanci prožít plnohodnotné dětství.
Počet hlasů: 123
Pro děti z našeho dětského domova chystáme v roce 2022 účast na táborech a školách v přírodě. Dlouhodobě máme ověřeno, že investice do těchto aktivit se vyplácí, zejména jako prevence sociálně patologických jevů a rozvoj schopností a dovedností našich dětí. Nezanedbatelné je posilování zdravého sebevědomí a integrace v neústavním prostředí.
Počet hlasů: 351
V letošním roce, v Dětském domově na Střekově v Ústí nad Labem, došlo k výraznému omlazení kolektivu dětí. Přišly děti z různého sociokulturního prostředí a s různým handicapem, ať v oblasti sociální, komunikační, intelektové. Zažily mnoho nehezkých chvil. Rádi bychom je díky příspěvku Nadačního fondu Albert rozvíjeli v oblasti socializace do širší společnosti, tj. například pobyt s dětmi z jiného sociokulturního prostředí - letní tábor nebo pobyty mimo dětský domov se svými vychovateli.
Počet hlasů: 17
Cílem našeho projektu je socializace dětí z dětského domova a jejich individuální rozvoj v období letních prázdnin. Díky vaší podpoře si děti mohou vybrat tábor podle svých zájmů a schopností, kde mohou aktivně a smysluplně trávit volný čas a navazovat nová přátelství, které je může provázet dlouhou dobu a příznivě ovlivnit jejich budoucí život.
Počet hlasů: 156
Pomozte co nejvíce přiblížit život dětí v dětském domově životu v rodinách. Aby děti měly hezké zážitky z prázdnin, aby si mohly najít nové kamarády i mimo domov. Aby děti strávily prázdniny na čerstvém vzduchu a nemusely být celé prázdniny v dětském domově, který je ve městě a uprostřed sídliště. DĚKUJEME
Počet hlasů: 465
Projekt \"Společná cesta\" se zabývá problematikou vzdělávání a trávení volného času dětí a mládeže v sociálně vyloučené lokalitě v Duchcově. Chceme nabídnou dětem možnost vzdělávat se v NZDM Zastávka a tím zlepšit své možnosti v životě. Motivačním prvkem a odměnou jsou vzdělávací výjezdy.
Počet hlasů: 44
Cílem projektu je systematicky podpořit rodiny s dětmi ke zlepšení životní úrovně a posilovat sociální dovednosti jednotlivých členů rodiny tak, aby byly rodiny schopny, co nejvíce samostatně zvládat problémy každodenního života. V projektu je kladen důraz především na zajištění odpovídajících podmínek pro všestranný a zdravý rozvoj dětí.
Počet hlasů: 382
Jsme organizace zabývající se výchovou a vzděláváním. Věnujeme se chlapcům ve věku 15 – 18 let, kteří se potýkají s nepřízní osudu. Snažíme se našim dětem nabízet terapie a různorodé volnočasové aktivity, které jim pomáhají odpoutat se od závadového jednání. Rádi bychom prostřednictvím Nadačního fondu Albert pořídili pro naše děti 6 jízdních kol.
Počet hlasů: 8
Každé léto zůstává v našem zařízení cca 15 dětí bez rodin nebo z nefunkčních rodin. Tyto děti nemají kam odjet ani na prázdniny. Rádi bychom jim umožnili sportovně relaxační pobyty s poznáním naší vlasti se spoustou zážitků tak, jako to zažívá řada dětí z běžných rodin. Chceme pro ně zajistit rekreační objekt se stravou v atraktivním místě s aktivitami zabezpečenými našimi pracovníky.
Počet hlasů: 278
Jsme výchovným zařízením, které v rámci ústavní výchovy a preventivních pobytových programů pracuje s klienty ve věku od 6 do 18 let. Jedním z našich mnoha cílů pro nastartování pozitivní životní změny u našich klientů je zdravý životní styl a smysluplné trávení volného času. Krom sportovních aktivit, které vykonáváme v útrobách našeho zařízení či jeho okolí, jako jsou výlety do přírody, fotbal, florbal, cykloturistika, nohejbal apod., se také pravidelně zúčastňujeme letních olympijských her pro děti v ústavní péči, navazujících sportovních turnajů v ping pongu, fotbale, biatlonu a mnoho dalších. To s sebou přináší značné opotřebí vybavení pro děti, které jsou mnohdy už zastaralé či nevyhovující. Proto bychom rádi požádali o podporu a příspěvek na modernizaci našeho skladu a posunutí tak i možnosti reprezentovat v novém.
Počet hlasů: 14

Informace o hlasování: Hlasovat můžete od 27.10. do 9. 11., a to v libovolném množství. Z jedné e-mailové adresy je však možné hlasovat pouze jednou za den. Odesláním hlasu a zadáním e-mailu potvrzujete, že jste se seznámili s dokumentem Kontakty - Ochrana osobních údajů (nadacnifondalbert.cz)