Bertík pomáhá

< Zpět na výběr kraje

Jihomoravský kraj

V roce 2022 bychom díky Nadačnímu fondu Albert rádi podpořili naše rodinné skupiny. Děti žijí v dětském domově v rodinných skupinách se svými tetami a strejdy. Společným prožitím letní dovolené v České republice děti poznají památky a přírodní krásy naší republiky, kterou příliš neznají. Společným prožitím volných chvil se upevní vzájemné rodinné vztahy a každé dítě nabyde jistotu, kam patří, do jaké rodiny a že si navzájem mohou všichni pomáhat a spolehnout se na sebe.
Počet hlasů: 490
Sportem a pohybovou aktivitou chceme dětí vést ke zdravému životnímu stylu a utužování svého zdraví. Některé sportovní aktivity na jihu Moravy jsou pro nás samozřejmostí, ale lyžování naše děti přeci jen láká o něco více. Chceme se v lyžování zdokonalit a mít radost z pohybu.
Počet hlasů: 197
Každoročně jezdí naše děti z dětského domova ve Znojmě na letní tábory pořádané zaměstnanci DD nebo pořádané různými organizacemi, se kterými už máme nějaký ten rok dobré zkušenosti. Hlavním účelem a náplní letních pobytů na táborech je podpora zdravého vývoje dětí a mládeže, zdravý životní styl, podpora vhodného trávení volného času mládeže a rozvoj volnočasových aktivit.
Počet hlasů: 251
DĚTSTVÍ NEPOČKÁ, a proto jsou v centru našeho zájmu rodiny, kde rodiče nemohou, či neumí pečovat o děti třeba proto, že laskavou péči sami nezažili. Zásadní pro naši dlouhodobou práci jsou vyškolené mámy – dobrovolnice, které se rozhodly věnovat svůj čas rodinám, které se ocitly v životní krizi.
Počet hlasů: 175
Projekt řeší problém nedostatku kvalitního využití volného času u dětí ze sociálně vyloučených lokalit. Součástí projektu je letní tábor, který podporuje kvalitní a smysluplné trávení volného času. Děti zažijí spoustu zábavy, naučí se poznávat nejen přírodu, ale také samy sebe, navážou nové sociální vazby a vzniknou nová přátelství.
Počet hlasů: 3
Symbios nabízí mladým dospělým z dětských domovů nebo pěstounské péče sdílené bydlení se studenty vysokých škol a individuální podporu. Stabilní bydlení a bezpečné prostředí komunity obyvatel domu vytváří prostor pro získávání zkušeností i pro možná klopýtnutí na cestě k samostatnosti.
Počet hlasů: 38

Informace o hlasování: Hlasovat můžete od 27.10. do 9. 11., a to v libovolném množství. Z jedné e-mailové adresy je však možné hlasovat pouze jednou za den. Odesláním hlasu a zadáním e-mailu potvrzujete, že jste se seznámili s dokumentem Kontakty - Ochrana osobních údajů (nadacnifondalbert.cz)